Gry dla dzieci na placach zabaw

4

4 – Rodzice muszą pamiętać, że nie ma wyraźnego okresu czasu dla okresu dorastania. Może zacząć się od 9-13 lat.

– 5 – Wiesz, że nastolatek bardzo potrzebuje szacunku i postrzegania go jako dorosłego. Rodzice powinni unikać sztywnych autorytarnych stanowisk. Komunikacja powinna odbywać się tak, jak w przypadku równej osoby, bez korzystania z poleceń, a jedynie doradztwo. W tym samym czasie nastolatek powinien wiedzieć, że jest odpowiedzialny za konsekwencje swoich decyzji. Oczywiście rodzice pomogą przezwyciężyć krytyczną sytuację, ale przyszły dorosły powinien rozwinąć niezależność i odpowiedzialność za to, co zrobił i powiedział.

– 6 – Rodzice muszą pamiętać, że nastolatek jest bardzo wrażliwy na przejawy ośmieszania się, a szczególnie jego miłości. W miarę dorastania dziecka staraj się ograniczać kontrolę i wykazywać większą pewność siebie. W spokojnej atmosferze powiedz mu, co może się stać, jeśli popełnisz pochopne akty. Konieczne jest zrobienie wszystkiego dla wzajemnego zrozumienia z nastolatkiem, wtedy wiek przejściowy przejdzie bez trudności.

– 7 – Ważne jest, aby pamiętać, że w każdym wieku ważne jest, aby dziecko komunikowało się z rodzicami, dlatego tak często, jak to możliwe, poufnie i bez moralizowania, omawiaj wszelkie pytania!

Gry dla dzieci na placach zabaw, pozwalają im pozbyć się nagromadzonej energii i od serca, aby grać wystarczająco dużo z rówieśnikami, wierceniami. Ale nie wszystkie dzieci zachowują się właściwie w środowisku własnego rodzaju, a to bardzo denerwuje rodziców. Dzieci w wieku od 3 do 5 lat wciąż nie wiedzą, że muszą dzielić się zabawkami i nie zabierać ich innym dzieciom. Wiele dzieci na placu zabaw zastawia własne zasady z krzykiem lub walką.

Jak nauczyć dziecko komunikowania się na placu zabaw?

Złe zachowanie dziecka może wynikać z niewiedzy o elementarnych zasadach zachowania w miejscach publicznych. Będąc w dużym zespole dziecko zachowuje się tak, jak mówi mu podświadomość. Często jego zachowanie wiąże się z chęcią ochrony siebie, swoich praw i przedmiotów osobistych. Więcej artykułów na ten temat baby.