Interliga zaczyna się w boksie. Praga powita mistrzów od Prostejov

Pierwsza niedziela października jest również pierwsza runda interleague boksie, który weźmie teraz udział w obu mistrzów Czech i Słowacji, ale także Polacy i Węgrzy. Czech Boxing Association wyśle ​​nowy międzynarodowy rozgrywkach dwa kluby – Bigboard Pragę i DTJ Prostejov. I te zespoły będą rywalizować z 14 godzin w Pradze Olsanka.

Prostejov jest zwycięzcą zeszłorocznej extra ligi Bigboard Pradze ponownie znacząco wzmocnione, np na Olimpijskiego Zdeňka Chládka. Z nich również udział interleague budujących BC Nitra oraz Dubnica ze Słowacji, Polski i zastępcy BC Gliwicach będzie zobaczyć węgierskie przedstawicieli, którzy będą bronić barw Prostejov powiedział.

Nowa Interliga ma ambicje konkurować profiboxu.Dzięki nowelizacji przepisów w elitarnym ma nie rohovníci hełmy, co zwiększyło atrakcyjność.

„Jestem przekonany, że konkurencja przywiązuje i przywraca tradycję międzynarodowych meczów. Międzynarodowe doświadczenie jest bardzo potrzebne dla rozwoju naszych bokserów „, mówi srebrny medalista olimpijski i Czech Boxing Association wiceprezes Rudolf Kraj.

Obie czeskie zespoły, które zaczynają roku, składa się z szerszym krajowym składzie zespołu. Wzajemne Pojedynek będzie walczyć o pozycję tych reprezentatywnych. Większość oczekuje meczu Patrik Kliment-Robert Bilík (69 kg) i Daniel Táborský- David Hošek (do 91 kg).Ten ostatni w ubiegłym tygodniu wygrał turniej międzynarodowy w Niemczech, kiedy zniszczył wszystkich przeciwników przed upływem.

„W tym meczu nie mogę doczekać się najbardziej. Obaj bokserzy są fizycznie dobrze przygotowane, wielcy wojownicy, wiedzą, ale na pewno nie odprowadzane rozpoczęcia. Jeśli zostanie podjęta na punkty, to ma nieco większe szanse Taborsky, który jest większy techniki. Ale jeśli Hosek uderzył hakiem tysonovský, mecz na pewno jest na pierwszym miejscu, „szacuje szanse Pavel Hynek, który jest liderem zespołu Bigboard Praga.

” Jesteśmy przekonani, że będzie to wyprzedane a fani stworzyć świetną atmosferę, ale przede wszystkim jego wyróżnieniem obecność Praga legenda boksu pomnik Josefa Kapína że w sierpniu tego roku po długiej chorobie zmarł.Byłem osobiście wielki wzór i świetny trener, więc mieliśmy tę wstępną rundę pay „, wspomina aktualny trener Bigboard Praha Michal Soukup.

Każda z jednostek Interleague potrzebę wzajemnego meczu powoła ośmiu bokserów w wagach do 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg lub 91 kg. W trakcie sezonu, zespoły będą rywalizować działa na dwóch kołach ze sobą. Tytułowy zdecyduje najwyższą ocenę całej tabeli.