Nie boję lotów z dziećmi: polecieliśmy do Bali z transferów w Dubaju

Nie boję lotów z dziećmi: polecieliśmy do Bali z transferów w Dubaju, Kolombo, a nocleg w Kuala Lumpur. Droga powrotna nie była krótsza. Oczywiście, dzieci nie zawsze zachowują się doskonale. Ale proponuję zapamiętać dwie rzeczy: „. Wokół – te same osoby”, „dziecko nie ponosi winę za to, co chcesz na wakacjach” i Na podstawie tych punktów, wiedząc, Treat zachowanie swojego dziecka w samolocie, nie płacz i nie karcić dziecko (dla dorosłych dzieci płaczą czasem przerażające).

1426150218_deti-i-roditeli

Co najważniejsze – staram się myśleć z wyprzedzeniem lot. Stanie się „przekąski”, nowe zabawki ponadgabarytowych (nie wytwarzają dźwięki, ponieważ świadomy innych) dla nie bardzo małych dzieci – bajki, bajki audio, lub gry na tablecie. Lot noc bardzo dobrze rozwiązać problem. I przed dniem – wyczerpuje dziecko: podnieś ją wcześnie, wziąć sprawy do momentu zapakowania rzeczy, nie pozwól spać w drodze do samolotu (myślę samochody, grać w porządku). Brzmi groźnie, ale w płaszczyźnie potencjalne zagrożenie dla otrąb pokoju, po dostrzec tylko z okna podczas startu.
11 mitów na temat zabawy wakacje z dziećmi
Lądowanie na lot Kolombo – Kuala Lumpur
Zdjęcie: Xenia Chesnokov
Mit nr 7: Moje dziecko „obejmie” aklimatyzacja

Aklimatyzacja – tajemnicza sprawa. Panuje przekonanie, że tak nie jest. A kto jest nieustannie nękany przez obecność. Nikt nie wie, dziecko lepiej niż ty: szybko przyzwyczaić się do czegoś nowego, jak reaguje na zmiany pogody, jak łatwo jest chory. Najważniejsze – nie zapomnij zostawić na ubezpieczenie zdrowotne.

Jeśli planujesz wakacje na tydzień lub dwa, przejdź do regionu o podobnych klimatach (w Moskwie w lecie – w krajach bałtyckich i na Bałkanach, w zimie – na nartach w Alpach i Skandynawii). Jeśli podróż będzie trwać trzy tygodnie lub więcej, jesteś wolny, aby wybrać: każdy będzie miał dużo czasu, aby się przyzwyczaić i mieć czas, aby cieszyć się wakacjami. I nie gniewaj się na dziecko, jeśli pierwsze kilka dni nie chce chodzić na dziesięć kilometrów i są ogromne porcje nieznanym żywności: on przyzwyczaja się do nowego kraju i zrozumienie będzie proces gładsza.
11 mitów na temat zabawy wakacje z dziećmi
Ośrodek narciarski Les Menuires, Francja
Zdjęcie: Xenia Chesnokov
Mit nr 8: czas, że nie spoczniemy

A co dla ciebie „odpoczynek”? Oczywiście, on zmieni się trochę jak całe twoje życie zmieniło się wraz z pojawieniem się dziecka. Oferta zaplanować urlop, dziecko był zafascynowany tym, co się dzieje, ale nie oszaleć próbując za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę. Tym bardziej, że z dzieckiem może być niemal wszystko, z wyjątkiem położyć się w milczeniu prawie nierealne.