Wielki sukces. Ťoupalík jechał Przełajowe jeźdźca na Mistrzostwa Świata U23 srebra

Adam Ťoupalík wygrał Przełajowe zawodnik Pucharu Świata w Belgii Heusden-Zolder srebra w wyścigu na 23 lat. Czech jeździec omylem już obchodzony na przedostatnim okrążeniu, kiedy wjechał na mecie pierwszy w ostatnim zrywu nie było wystarczające, aby zakończyć faworyta gospodarzy Iserbyt Eli. Dla brązu zakończył kolejny belgijski Quinten Hermans. Dziewiętnaście Ťoupalík i nadal drugie miejsce Nikoly Noskové z sobotnich wyścigów kobiet w tym samym wieku.

Na torze zbudowanym na torze wyścigowym, gdzie w przeszłości goni formułę, osiągnął największy sukces kariery. „Cieszę się, że udało mi się. To w końcu poszło dobrze i nie miałem problemu.Cały sezon jest lepiej zapomnieć, od początku miałem problemy, miał bakterii we krwi, została przetrenowania, problemów technicznych. Ale dziś, gdy wszystko działało, bardzo się poprawiła, „powiedział dziennikarzom Ťoupalík.

W wyścigu powiedział, wielu uwierzyło.” Bo tutaj w grudniu skończyłem trzeci i nie byłem w takiej formie jak przed MS. Ostatni miesiąc Ciągle podłączając zaledwie ponieważ tego dnia „, powiedział.

Po niezbyt udanym wprowadzeniu, przeniósł się do krawędzi czołowej dziesiątce, ale brnął przez stopniowo iść do przodu. W czwartej rundzie pomógł spaść aż szef holenderskiego Sieben Wouters który zwolnił przód rasy i Czech jeźdźca dogonili czołowej grupie.Ponadto, wydawało się bardzo dobre rozłożenie sił.

„Sam start był całkiem udany, ale w pierwszym zakręcie tak zamknięty, że jechał około 14 miejscu. Potem walczył z dziesiątą, znacznie konkurenci nie pogłębiany i pomyślałem, że wyścig jest jeszcze długa. Wszyscy zaczęli popełniać błędy, starałem się, gdzie można wyprzedzać się jak najdalej, jak to możliwe. i kiedy wróciłem do przodu, wiedziałem, że szanse oto on „, powiedział Ťoupalík.

i uważał swojego zespołu. „Wyjechali wtedy Hermans z Wouters i szefów zespołu na mnie krzyczeć«podium podium», że nadal jest możliwe.Potem dostałem tam i wyścig zaczął wszystko od nowa „, powiedział czeski zespół narodowy.

W piątym okręgu był Ťoupalík bardzo aktywne i zdolne przeciwnicy poodjet, ale dla niego był śmiertelny wahania i szokujący moment dla wszystkich widzów. Docelowa rovince zaczął Táborský rodzimy mocno świętować w przekonaniu, że do trzech lat świat brąz juniorów dołączył dzisiejsze wielkie zwycięstwo. ale się mylił.

zawodnicy czekali obwód jeszcze ostateczne i Toupalík gratulacyjny euforia nie obudzić nawet tradycyjnego dzwonka ostatnia runda. w swojej swobodnej rolki obok niego przetoczyła trójkę rywali, Czech talent stracił ogromną część cennych sekund, ale po przebudzeniu w sobie jeszcze znaleźć smak walki.

i to się opłaciło.Pod koniec wyścigu po raz kolejny znalazł się w czołówce, gdy pojedynczy Iserbyt nie mógł wstrząsnąć. W zrywu Ťoupalík starał się dostać, ale atak Iserbyt schwytany i ostatecznie zatriumfował. Fala radości zastąpił u Ťoupalíka mimo wielkiego sukcesu rozczarowanie.

Iserbyt odwrotnie poprawiła ubiegłoroczny srebrny od Tabor wśród juniorów. „Oto dziś nie czuje się dobrze i byłem zbyt zimno. Energia zacząłem czuć aż dwa okrążenia przed końcem. Adam był już bardzo silny, ale wiedziałem, ze sam dał tyle mety, gdy przedwcześnie świętował. I czekał musiałem wychodzą „, powiedział na konferencji prasowej Iserbyt

mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym w Heusden-Zolder (Belgia).
Mężczyźni U23:
pierwszyIserbyt (Belg.) 51:18 2. Ťoupalík (CR) 1, 3. Hermans -5 4. Aerts (zarówno Belg). -11 5. Russo (o) -12 6. Orts (sp.), – 15…30-ty Schubert -3: 25, 47, których szerokość (zarówno Cr) -6: 2.